הודעה לציבור בנושא קורונה

תושבים יקרים ערב טוב
לצערי מועצה אזורית נמצאת כפסע מלהפוך למועצה צהובה עם 56 חולים מאומתים ,שני גנים , שלוש כיתות בית ספר יסודי וארבע כיתות אולפנה סגורים.
אם המצב ימשיך האיום להפוך למועצה כתומה שכל מוסדות החינוך שבה סגורים יתממש!
כולנו רוצים להימנע מכך ולכן אני מבקש הקפידו על ההנחיות וכללי הסגר כדי שלפחות הילדים ימשיכו לקיים שגרת חיים נורמלית במסגרות .

*תמונת מצב*:
יד בנימין-16
בני ראם-4
בית חלקיה-10
יסודות-23
גני טל -1
חפץ חיים-1
נצר חזני-0
56
חולים מאומתים פעילים.
*חינוך*
שימו לב: בניגוד לתוכנית שפורסמה בסוף השבוע שעבר לגבי מערכת החינוך בתקופת הסגר, בשלב זה אין שינוי ממתכונת הלימודים כפי שנהגה עד כה – כל התלמידים בכל הכיתות לומדים כרגיל *כולל כיתות ה עד י*
הנחיות ספציפיות לכיתות השונות ימסרו ע"י בית הספר.
*הנחיות סגר כלליות*
* אין להתרחק ממקום המגורים מעבר ל 1,000 מטר, למעט חריגים כמו: יציאה להתחסן, טיפול רפואי או סוציאלי, הפגנה, הליך משפטי, יציאה לצורך פעילות ספורט (שלא בדרך של הגעה למקום בכלי רכב), העברת קטין בין הוריו הפרודים, יציאה למקום עבודה או למסגרת חינוכית שפעילותה מותרת, יציאה לצורך השתתפות בהלוויה, בחתונה או בברית (בכפוף למגבלת ההתקהלות).
קנס על הפרה: 500 ₪.
* איסור יציאה ממקום המגורים לצורך שהייה במקום מגורים של אדם אחר.
* סגירה של מקומות ציבוריים ועסקיים למעט חנויות חיוניות: מזון, היגיינה, אופטיקה, בית מרקחת, מוצרי חשמל ומוצרים הדרושים לתיקונים חיוניים בבית.
*. סגירה של יחידות אירוח וצימרים, גן חיות, ספארי שמורת טבע, גנים לאומיים, אתרים לאומיים ואתרי הנצחה; מקום למתן טיפול שאינו רפואי, לרבות מספרה ומקום למתן טיפולי יופי וקוסמטיקה; מקום למתן טיפול רפואה משלימה; דרייב אין לצפיה בסרטים; קניון או שוק קמעונאי ומוזאון, וכן ביטול האפשרות לפתיחת בית אוכל בדרך של איסוף עצמי.
*. ביטול האפשרות לקיים שיעורי נהיגה מעשיים ואיסור על ארגון או השתתפות בטיול מאורגן.
* ייאסר קיום טיולים.
*תושבים יקרים*
אנו עושים ככל יכולתנו להקל עליכם את המצב אך בבקשה – עזרו לנו!
שימרו על ההנחיות והקפידו על הכללים רק בשיתוף פעולה מלא נצליח לעבור את התקופה הזאת בהצלחה.
ערב טוב ושבוע טוב
אלי אסקוזידו
ראש המועצה